Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Lipiec 30, 2021, 10:15:05 pm

Autor Wątek: Opinie Walter Sprężarki śrubowe  (Przeczytany 8022 razy)

Adrian.k

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Opinie Walter Sprężarki śrubowe
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:36:34 pm »
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak to w końcu jest z Walterem. Ile ludzi tyle opini. Sam ostatnio się przekonałem że jednak nie jest to chiński czy białoruski sprzęt bo mają produkcję w Łodzi.
Ogółem mam znajomego w Firmie Izostal, gdzie posiadają 2 sprężarki na falowniku i napędzie bezpośrednim 90 KW oraz zwykłą 55 KW i nie ma z nimi problemu. Sam posiadałem sprężarkę marki Atlas Copco na której się przejechałem i to bardzo ( nie wiedziałem że tyle kosztuje tam serwis i że trzeba czekać na przyjazd około miesiąca ... ).
W chwili obecnej zdecydowałem się na sprężarkę śrubową 15 KW Waltera, gdzie cenowo naprawdę przystępnie, gwarancja 5 lat, zakupy na raty itd.
Za około pół roku planuje kolejny zakup tylko już maszynę z wyższej półki tj falownik i napęd bezpośredni z wbudowanym osuszaczem. Nie chce też niepotrzebnie przepłacać za markę skoro mogę mieć dobre urządzenie za 3/4 ceny lub jeszcze mniej. Doliczając serwisy to nie kiedy jeszcze taniej.
Z tego co wiem Walter, Airpol i Wan to Polscy producenci. Wolałbym wspierać polski rynek.
Może ma ktoś znajomych co pracują w tych firmach i mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat ?
Pozdrawiam

MarcinPlast

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Odp: Opinie Walter Sprężarki śrubowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:49:36 am »
Witam serdecznie.
Jest to mój pierwszy post i w zasadzie zarejestrowałem się, aby wypowiedzieć swoją opinię właśnie o sprężarkach Waltera.

Posiadam model SK 15 SX tejże firmy i jedno co mogę powiedzieć. Nigdy więcej.

Oczywiście pewnie usłyszę opinie "widziały gały co brały, trzeba było poczytać". Odpowied od razu, gdzie poczytać? Nigdzie nic nie ma.
Handlowiec oczywiście zachwala i pomija kilka istotnych szczegółów. Więc ja nie omieszkam tu wytknąć tego co boli najbardziej:

1. Prąd - jeśli nie masz własnego super idealnego, nowoczesnego transformatora i cudownej instalacji elektrycznej to zapomnij, że kompresor Waltera będzie działać. Wymogi stabilności napięcia są nie do spełnienia, przez co kompresor notorycznie się wyłącza. Szanowni serwisanci z Waltera powiedzieli, że mogą rozszerzyć zakresy napięć, ale oznacza to utratę gwarancji. Tak właśnie firma Walter daje gwarancję a jednocześnie nie daje gwarancji, doskonale wiedzą, że nigdzie w Polsce nie idzie uzyskać określonych w sterowniku zakresów napięcia ..

2. Serwis - jeśli tak jak u mnie, kompresor chodzi 24h/7 to trzeba zamawiać serwis zanim kompresor zakomunikuje, że zbliża się przegląd. Inaczej kompresor.. tak, tak. Przestanie działać. Na serwis możesz czekać nawet miesiąc. Jak masz farta to może 3 tygodnie. Serwis można zamówić tylko mailowo, odpowiedzi na maila nie dostaniecie, dostaniecie za to lakoniczny telefon, że być może serwisant przyjedzie tego a tego dnia. Wymieni filterek, doleje oleju i skasuje chore pieniądze.

3. Ceny części eksploatacyjnych - powiem tylko, że filtr powietrza potrafi kosztować 150 zł netto.

4. Jakość wykonania - po roku pracy z głowicy zaczął wydobywać się olej od strony koła pasowego. W pewnym momencie olej wyrzygało, paski szlag trafił. Okazało się, że wyrobiła się jakaś tuleja i poszły uszczelnienia. Na uszczelnienia czekam już 6 tydzień. Kompresor stoi. Oczywiście gwarancji nie mam bo patrz punkt 1.

5. Temperatura robocza - Airpole, które posiadam rzadko kiedy wchodzą w zakresy powyżej 85 stopni C. Musi być już na prawdę na zewnątrz upał 35 st.C w cieniu, żeby się zagrzały. Walter - dla niego 95 to norma.

Reasumując - nigdy więcej Waltera. Problemy z serwisem, problemy z rozruchem, problemy z częściami.

Hook

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2017, 12:51:02 am »
Dlaczego popsułeś taką piękną reklamę na zlecenie? :)
Temperaturą tak do końca się nie sugeruj. To akurat można poprawić. Kojarzę bolączki "ich" sprężarek.

Chciałbym zobaczyć tą produkcję w Łodzi ;) To taka polska produkcja jak biedronka polski sklep

Zbyszek

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2018, 11:09:48 am »
waltera szczerze nie polecam
ja od nich już nic nie kupie
pozdrawiam

MichalB

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2019, 02:49:32 pm »
witam , odbierałem maszynę z tej firmy walter. Raczej produkują bo kawał zakładu stoi i zbiorników od groma. u nas na stoczni dużo ich i chwalą.

Kane

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
    • ragus
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2019, 08:51:42 am »
Faktycznie te sprężarki nie cieszą się dobra opinią.

Andrzej Kubik

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2021, 09:41:49 pm »
Chciałbym sie  podzielić  z Wami moją  sytuacją kupiłem  kompresor waltera z osuszaczem 500 za 20k na  warsztat ,do maszyny która  przyjechała  na  palecie niedostalem karty gwarancyjnej (tak jak pare osób poniżej). Sprzedawca zapewniał ze  pierwszy  serwis   urzadzenia  bedzie po 500 godzinach  pracy. Na  dzień dzisiejszy mija  3 rok od  uzytkowania i mam na sekci sprezającej zrobione 260 godzin. Z kompresorem zaczeły być  problemy, wybijało bezpiecznik różnicowo prądowy - w  dalszym  toku okazało sie  ze  jest  zwarcie  na  wirniku  do masy. Po różnego rodzaju rozmowach telefonicznych z handlowcem (dwa tygodnie to trwało) i po proszeniu ze  kompresor ma  niski '"przebieg" i niemożliwe ze  silnik  sie  spalił. Przyjechł  serwisant i pytam  go  czy  ma  drugi silnik na  wymiane , otrzymałem odpowiedz  ze nie  i przyjechał  sprawdzic co sie stało. Pan serwisant stwierdził ze uszkodzeniu uległ  silnik elektryczny (o  czym  juz  kazdy wiedział.).
Minął  tydzien  i przyszła  faktura do zapłaty na kwote 320zł  za to co  juz  stwierdziłem sam. Wracając  do  uszkodzen   silnik elektryczny rozebrany i okazało sie  ze  wałek na  wirniku po 1 jest  tak  słabej  jakosci  ze sie  kruszy, po drugie łoze pod  łożysko kulkowe po stronie pasów  transmisyjnych zostało zle wytoczone (za duzo materiału zebrano) i łożysko kulkowe całe a łoże  pod łozyskiem  wyrobione na grubosci 2mm. Walter  polska  niewidzi  w tym  wady ukrytej  po rozmowie z 2 handlowcami , biurem, zgłoszeniem reklamacji pisemnie i rozmowa  z 3 innymi  osobami tej  firmy można  nabrać bez wątpienia pewności że  kazdy  klient jest  supper  dobry i zajebisty  tylko w  momencie  kupna i zapłaty, z  jakimi kolwieg problemami  jest  mur  nie do  przebicia, GORĄCO NIEPOLECAM TEJ  FIRMY  NIKOMU. Serwisujemy  inne  maszyny  na  warsztacie w  5 różnych  firmach  były  różne  sytuacje  ale  zawsze  ktoś  podał  pomocną  dłoń  i problem został  rozwiazany a  tu  jest  czysta  patologia. Dołączam zdjęcia  tej  chinszczyzny.