Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Październik 17, 2021, 11:26:26 pm

Autor Wątek: Potrzebna tania sprężarka śrubowa  (Przeczytany 173 razy)

tolider

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Potrzebna tania sprężarka śrubowa
« dnia: Sierpień 19, 2021, 03:45:20 pm »
Witam. Potrzebuję taniej sprężarki śrubowej, która utrzyma 6,5 bara na roboczym i zbiorniku 200L do zastosowań domowych. Wiem, że tanio mogę kupić zwykłą tłokową, ale ze względu na hałas i wrażliwość sąsiada, który za każdym razem czepia się mnie to muszę pomyśleć nad śrubową, ponieważ pomieszczenie gdzie mam kompresor sąsiaduje za ścianą sąsiada. Mało maluję pistoletem, używam jednocześnie tylko 1 urządzenia. Klucz udarowy 1500nm, poducha, jakaś szlifierka na powietrze itp. Zbiornik posiadam 200L także wystarczy sam agregat. Poproszę o konkretne linki do sprężarek tłokowych poniżej 5tyś zł. Jeżeli chodzi o używki to raczej odpada, kilka razy już przepłaciłem za używane urządzenia no chyba, że możecie coś sprawdzonego polecić. Z góry dziękuję za pomoc.

Biseptol

• Student
  • **
  • Reputacja 5
Odp: Potrzebna tania sprężarka śrubowa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2021, 02:06:18 pm »
Masz niezłe wymagania... sprężarkę śrubową do 5 tys. złotych.... cichą itd... daj znać jak coś znajdziesz takiego... sam bym taką sobie kupił. Moim zdaniem musisz mieć silnik w takiej sprężarce min. 3 kW lub max. 5,5 kw i wydajność na poziomie 400-600 l/min. przy ciśnieniu 6,5 bar. O szlifierkach kątowych 125 lub większych to możesz zapomnieć... zbyt dużo powietrza pobierają aby osiągnąć swoją moc ... ale jakieś małe trzpieniowe to napędzisz.
Sugeruję sprawdzić ile narzędzia pneumatyczne przez Ciebie używane potrzebują powietrza (w l/min) i  to powinno być twoim głównym odniesieniem do wyboru sprężarki... jak kupisz za małą to nic Ci po niej... będzie to nietrafiony zakup. Ale pochwal się co Ci się udało znaleźć, jestem ciekawy.