Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Październik 18, 2021, 01:03:57 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Adrian.k

Strony: [1]
1
Sprężarki / Opinie Walter Sprężarki śrubowe
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:36:34 pm »
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak to w końcu jest z Walterem. Ile ludzi tyle opini. Sam ostatnio się przekonałem że jednak nie jest to chiński czy białoruski sprzęt bo mają produkcję w Łodzi.
Ogółem mam znajomego w Firmie Izostal, gdzie posiadają 2 sprężarki na falowniku i napędzie bezpośrednim 90 KW oraz zwykłą 55 KW i nie ma z nimi problemu. Sam posiadałem sprężarkę marki Atlas Copco na której się przejechałem i to bardzo ( nie wiedziałem że tyle kosztuje tam serwis i że trzeba czekać na przyjazd około miesiąca ... ).
W chwili obecnej zdecydowałem się na sprężarkę śrubową 15 KW Waltera, gdzie cenowo naprawdę przystępnie, gwarancja 5 lat, zakupy na raty itd.
Za około pół roku planuje kolejny zakup tylko już maszynę z wyższej półki tj falownik i napęd bezpośredni z wbudowanym osuszaczem. Nie chce też niepotrzebnie przepłacać za markę skoro mogę mieć dobre urządzenie za 3/4 ceny lub jeszcze mniej. Doliczając serwisy to nie kiedy jeszcze taniej.
Z tego co wiem Walter, Airpol i Wan to Polscy producenci. Wolałbym wspierać polski rynek.
Może ma ktoś znajomych co pracują w tych firmach i mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat ?
Pozdrawiam

2
Sprężarki / Odp: Rady kompresor śrubowy
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:18:50 pm »
Shit i to wielki. Standardowo remont modułu sprężarek śrubowych jest po 20-24.000rh w zależności od producenta. Wyjątkiem jest Ingersoll Rand, który ma po 40.000rh no i Walter, ale on bierze gorszy sort właśnie od Ingersolla i do tego stosuje co tańszego na rynku znajdzie, więc pominę to milczeniem.

Kupiłem właśnie Waltera, gdzie dostałem 5 letnią gwarancje na to urządzenie. Czy gdyby to był szrot to dali by taką Gwar ? Przecież to ogromne koszta jak takie urządzenie będzie się psuło. Nie wiem skąd kolega ma info, ale się z tym nie zgodzę.
Ogółem nie polecam sprężarek Atlasa ... 24 tyś wymiana śruby, gdzie koszta są kosmiczne ( lepiej kupić drugą sprężarkę ).

3
Sprężarki / Odp: Profesjonalna sprężarka do warsztatu samochodowego
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:13:48 pm »
I jak kolego na co padł zakup ?

4
Sprężarki / Odp: Sprężarka .... ale jaka
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 04:11:17 pm »
Witam Was,
Ostatnio potrzebowałem kompresora śrubowego do malarni proszkowej i szukając w internecie informacji trafiłem na ten temat. Z tego co przeczytałem wychodziło że najlepiej brać najdroższy sprzęt. Osobiście mam 7 letnią sprężarkę Atlas Copco, która mimo tylu tak dobrych opini nie sprawdziła się u mnie ( płaci tu się chyba tylko za markę, poza tym serwis kosmicznie drogi... ).

Przechodząc do sedna, miałem kilka ofert gdzie cenowo wygrywał Walter ( cenowo i UWAGA 5 letnia gwarancja) , ale po przeczytaniu tych postów mocno się zastanowiłem czy go kupić.
Kolega po fachu ma dużą sprężarkę Waltera 90 KW od 8 lat, i prócz awarii, gdzie miał błąd jakiegoś styku to nic tam się nie działo.
Po rozmowie z przedstawicielem zostałem zaproszony do centrali firmy, gdzie tu uwaga byłem zaskoczony ( podobno gotowce z Białorusi ), produkują sami cały sprzęt. Dostępność nie których modeli od ręki.
W chwili obecnej jestem posiadaczem maszyny śrubowe Waltera 15 KW, po pierwszym przeglądzie (  który o dziwo kosztował mnie 491 zł netto ), zero problemów. 
Co do serwisu to był u mnie po 8 dniach, gdzie przy Atlasie czekałem prawie 21 dni roboczych.
Osobiście Polecam tym którzy nie chcą przepłacać, a chcą mieć dobry sprzęt.

 Pozdrawiam kolegów
Adrian

Strony: [1]