Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Listopad 25, 2017, 06:50:24 am

Autor Wątek: Mikro zawór  (Przeczytany 6062 razy)

scaner21

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Mikro zawór
« dnia: Maj 10, 2008, 05:25:19 pm »
Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakis mikrozawór.Taki zawór potzrebny mi do modelarstwa a dokładniej do zamykania i otwierania upływu pary wodnej za zbioniczka(tez mikro).Czy istnieje takie coś?Jeżeli nie to czy dało by się zmontować coś co by pozwalało na przepływ pary?

Z góry dziękuje za odpowiedź

POZDRAWIAM

zacny_wuj

• Student
  • **
  • Reputacja 2
Odp: Mikro zawór
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2008, 02:06:16 pm »
Tutaj znalazłem takie rzeczy:
http://www.svf.net/process_and_industrial_valves_1.php#steam_n8

chociaż minimum 1/4" to chyba trudno nazwać to micro, pewnie nie o to Tobie chodziło...

"Nowa Przeglądarka - Vivaldi!"

Szach

• Student
  • **
  • Reputacja 6
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:13:04 am »
Pewnie nie jest to już aktualne... ale tak jakoś lekko mi sie przy piwie pisze :) to dorzuce 3 grosze.
Musi to być nierdzewka lub tworzywo (jeżeli nie masz dużych ciśnień a liczy się waga- jak to w modelarstwie) aby nie wystąpiła korozja.

Osobiśnie nie znam producentów mikrozaworów, ale większość pomysłów można wykonać jeżeli zna się funcję oraz rodzaj sterowania(np 3/2, odcinający... reczny, spreżayna, cewka )
Z nierdzewki mam pewną firmę, która toczyła mi nietypowe podzespoły dla hydrauli siłowej, tworzywo jednorazowo można wykonać na drukareczkach 3d  (w obu wypadkach są spore koszty).

Najtaniej jest wyszukać produkt o podobnym zastosowaniu- rozebrać i zmodyfikować (do przemysłu się takie metody nie nadają ale dla modelarza jak najbardziej).

Pozdrawiam

zacny_wuj

• Student
  • **
  • Reputacja 2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2008, 11:55:48 am »
właśnie znalazłem, ciekawie wygląda, nie wczytywałem się jeszcze:
http://www.gemssensors.com/content.aspx?id=330
"Nowa Przeglądarka - Vivaldi!"