Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Październik 21, 2018, 01:13:49 am

Autor Wątek: Sposób obliczenia wydatku przewodu konstrukcja układu  (Przeczytany 327 razy)

Lukasmat

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Sposób obliczenia wydatku przewodu konstrukcja układu
« dnia: Luty 12, 2018, 04:33:26 pm »
Witam !

Mam pytanie.

Chcę stworzyć pewien układ pneumatyczny, przyznaje że jestem laikiem w tym temacie dlatego chętnie otrzymam jakieś rady.

Chciałbym stworzyć układ który będzie pobierał powietrze pod stałym ciśnieniem 0,6 MPa z sieci

I rozdzielał je na 5 niezależnych przewodów pneumatycznych które będą na końcu otwarte tak abym dostawał stabilny przepływ powietrza w każdym z przewodów.

Każdy kanał ma mieć inny przepływ i tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie:

Czy dysponując średnicą przewodu, jego długością i ciśnieniem powietrza jestem w stanie obliczyć ile m^3/h uchodzi z przewodu ? Jeśli tak to w jaki sposób? Wtedy mógłbym określić który przewód ma mieć jaką średnicę żebym przy danym ciśnieniu dostał dany wydatek :)

Jak proponowalibyście skonstruować taki układ czy przed każdym przewodem powinien być jakiś reduktor czy wystarczy zwykły rozdzielacz czy co. Dodam że jeśli można obliczyć ile tego powietrza ucieka

Układ ma być mały max l przewodu to 40 cm