Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Listopad 20, 2018, 09:01:59 pm

Autor Wątek: Wybór spręzarki  (Przeczytany 5994 razy)

Belert

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Wybór spręzarki
« dnia: Czerwiec 12, 2013, 03:44:19 pm »
Witam
jestem z-ca kierownika dzailu technicznego pewnej firmy.
Muszę kupic sprężarkę, mam do wyboru nastepujace oferty:
Kaesser Kompressor
CompAir
Gudepol
Walter Kompressor
AtlasCopco
AirComp
Wszystkie sa o porownywalnych parametrach. 1m3 na minute .Czyli nie takie male ale daleko im do duzych.Śrubowe.
MOzna prosic o jakies typy ,moze ktos z Panstwa ma sprezarki tych firm i moze mi powiedziec jak sie spisuja i jak wyglada serwisowanie.
Bardzo prosze o szybki odzew.

Biseptol

• Student
  • **
  • Reputacja 5
Odp: Wybór spręzarki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2013, 08:25:54 am »
Drogi  Kolego, rzeczywiście sprężarka mała ale nie znaczy że wybór producenta mało ważny.
Ja sam proponuję sprężarkę Atlas Copco z serii GA 7, niesamowicie cicha ok. 61 dB i wydajność najlepsza wśród konkurencji ok. 1,032 m3/min. przy 10 bar, przy 7,5 - 1,3 m3/min. Sądzę że ważnym jest abyś dokłądnei określił jakie potrzebujesz mieć ciśnienei w układzie i nie wybierał sprężarki 10 barowej gdy tak naprawdę potrzebujesz w instalacji mieć na stałe 7-8 bar. Sprężarka posiada zaawansowany sterownik, który pozwoli na utrzymywanie takiego ciśienia w isntalacji w sposób ciągły (min. zwłoka już 0,5 bar). Największy minus to cena ale jak dobrze rozegrasz sprawę z dostawcą to rabat możesz dostać tak wysoki, że cena będzie atrakcyjna.
Ps. Gorzej wyposażone wersje sprężarki GA 7 to GX 7, głównie brak mikrosterownika, reszta podzespołów identyczna. A i jeszcze to, przeglądy okresowe w Atlasach robisz co 4000 mh a nie jak u innych producentów co 1000 lub 2000 mh - więc spokojnie zaoszczędzas na każdym przeglądzie ok. 800 stówek x 12 przeglądów to ok. 10000 zł taniej eksploatacja. A części wcale nie są drogie - zestaw serwisowy + olej na przegląd to ok. 950 zł netto i to jest  twój cały roczny koszt obsługi sprężarki.
Dla mnie tylko Atlas Copco, wybór jednak pozostawiam Tobie - przeanalizuj dobrze wszystkie oferty - tak naprawdę w grę wchodzą jeszcze Keaser i CompAir, resztę sobie podaruj, nie warto niedługo je będą w Castoramie sprzedawać  ;D  .

Belert

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2013, 09:00:44 pm »
Dziekuje  :)

niemalekko

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
    • Sesje Elixir
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2013, 12:59:36 pm »
Cześć,

Zwróć też uwagę na sprężarki łopatkowe - interwały serwisowe masz takie same albo i dłużej a sam zespół sprężarki przeżyje 3 razy więcej.
W Polsce masz dwie firmy które zajmują się łopatkami.

tysiek

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2013, 01:49:36 pm »
A ja proponuje Ci sprężarkę śrubowa firmy Vero.
Spójrz na ich asortyment,bo jest w czym wybierać i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Serwis

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2013, 08:49:45 am »
Witam,
Nie zakwalifikowałbym Atlasa do tanich w eksploatacji... nawet jeśli uda Ci się kupić oryginalne części w tej cenie to jeszcze nie zapomninaj, że przegląd musi wykonać autoryzowany serwis, aby zachować gwarancję.
Pozatym przy takich maleństwach producent nie ma większego znaczenia, bo prawie każda sprężareczka wystarczy, gdybyś potrzebować ponad 100m/min to jest się nad czym zastanawiać.
Napisz przy jakim ciśnieniu potrzebujesz tego powietrza i do czego posłuży oraz ile szacunkowo przewidujesz roboczogodzin przepracować w ciągu roku...
Pozdrawiam.

mobik

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2018, 10:31:51 am »
a czy ktoś z Was może mi polecić dobry serwis sprężarek? szukam czegoś sprawdzonego. Jestem z Tarnowa Podgórnego, niedaleko Poznania. Chce podpisać umowę serwisową żeby nie mieć stopu w pracy jak sprzęt nawali, najlepiej żeby mieli jakieś urządzenia na wymianę czy wynajem na czas naprawy. z Góry dzięki za info.

tom.asz

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja -2
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:46:38 pm »
Polecam firmę Arbatech z Dąbrowy koło Poznania. Ja tam serwisuję swoje sprężarki i jestem zadowolony z obsługi. Można brać u nich sprzęt na wynajmem, mają też w ofercie sprzedaż części zamiennych, więc wszystko kompleksowo.

Polakzwyboru

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2018, 10:41:52 pm »
A coś koło Warszawy? :) Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Zbyszek

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2018, 11:05:22 am »
waltera szczerze nie polecam
ja od nich już nic nie kupie
pozdrawiam