Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Listopad 14, 2019, 10:36:38 pm

Autor Wątek: Wybór sprężarki do mobilnego warsztatu  (Przeczytany 113 razy)

litwik

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Wybór sprężarki do mobilnego warsztatu
« dnia: Październik 19, 2019, 06:38:00 pm »
Cześć,

Proszę Was o pomoc w doborze sprężarki, która miałaby na stałe być zainstalowana w samochodzie dostawczym,
jej zasilanie będzie rozwiązane przy pomocy agregatu prądotwórczego, sprężarka ma za zadanie obsłużyć duży klucz pneumatyczny do odkręcania kół w pojazdach ciężarowych oraz ew. napompowanie koła do 9bar.

Proszę o wskazówki jakie powinny być minimalne parametry takiego kompresora,
znalazłem kilka które mnie zainteresowały:

Gudepol GDC 38-50-475
Airpress HK625-90 Pro
METABO MEGA 550-90D

Chciałbym zmieścić się w 4000zł brutto na  zakup nowego urządzenia, chociaż używką też nie pogardzę.

Adam

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Odp: Wybór sprężarki do mobilnego warsztatu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2019, 09:48:56 am »
Cześć
Szukaj sprężarki która ma małą butlę i dużą wydajność, weź pod uwagę że sprężarki pomimo zaworów odprężających mogą mieć ciężki rozruch, agregat do nich dobierany powinien być przewymiarowany pod względem mocy. Weź też pod uwagę że lepiej w tym przypadku sprawdzi się u Ciebie zasilanie 3-fazowe.
Według mnie do klucza 1" bo chyba taki masz na myśli pisząc duży, kompresor powinien mieć przynajmniej silnik 3 kW, co daje nam wydajność rzeczywistą sprężarki w okolicach 450-500 l/min, do tego butla w okolicach 100 L dająca przyzwoity komfort pracy i wszystko będzie ok.
Z kasą przy tych parametrach też nie powinieneś mieć problemu. Szukaj sprężarek o niskich obrotach na pompie, to wydłuży żywot kompresora, miło też by było gdyby głowica była w pełni żeliwna, a nie tylko układ tłokowy.
Mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłem.

litwik

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Odp: Wybór sprężarki do mobilnego warsztatu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2019, 11:03:43 pm »
Aktualnie stanęło na kompresorze
Gdv 59-270-650 - grubo.

Teraz waham się czy agregat 8kw dobrze obsłuży sprężarkę.