Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Grudzień 12, 2017, 05:08:22 pm

Autor Wątek: Sprężarka .... ale jaka  (Przeczytany 22991 razy)

Biseptol

• Student
  • **
  • Reputacja 5
Sprężarka .... ale jaka
« dnia: Kwiecień 29, 2008, 09:00:38 am »
Witam, własnie wałkujemy temat zakupu nowej spręzarki śrubowej 22 kW, 8 bar z osuszaczem i filtrami + zbiornik osobny 2000 litrów. Mam kilka ofert znacząco różniących sie cenami, min. Atlas Copco, Abac, Keaser, Walter, Wan, Airpol, Gudepol. Dziwi mnie fakt że zachodnie spręzarki sa o wiele droższe od polskich krajowych, wg sprzedawców z konkurencji wynika to że sa one gorszej jakości i nie wytrzymuja zakładanego przebiegu 25000 mh przez producenta. Prosze o pomoc i wypowiedź w tej sprawie, co sądzicie i jaki macie doświadczenia u was ze spręzarkami. Ps. Mamy od 8 lat spręzarke Atlasa Ga 22FF - 8,3 -E2 i nigdy nie zawiodła ma około 27 tys. mh i serwis sugeruje naprawe główna ale to kosztowne więc myslimy o zakupie nowej. Dajcie znać!!

Biseptol

• Student
  • **
  • Reputacja 5
Odp: Sprężarka .... ale jaka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2008, 08:18:48 am »
Nawiązując do remontu sprężarki.... fakt wykonałeś remont taniej ale zobaczymy jak długo ci ona pochodzi, czy następne 25-30 tys. mh? ??? Przy tak dużych maszynach nie ryzykowałbym korzystanie z nieautoryzowanego serwisu, znając technologię wykonania remontu głównego nie wierzę że jakaś firma komprex jest w stanie prawidłowo wykonać remont główny.

Jacenty

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2008, 08:48:33 pm »
Witaj, jestem przekonany że wytrzyma kolejne 25 000 rh, zgadzam sie że wykonanie remontu głównego jest ciężkie, ale ta firma się w tym specjalizuje.A jesli chodzi o zakup nowej, to zgadzam sie z toba że Atlas Copco to dobra marka, ale jest droga w utrzymaniu(serwis).Polskich producentów choć maja niższe ceny nie polecam, proponuje Atlas Copco, Ingersoll Rand, Kaeser.

adam śląsk

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2008, 08:04:56 pm »
Pracuje w Dziale Utrzymaniu Ruchu w średniej wielkości zakładzie produkcyjnym na śląsku,od wielu lat pracują u nas sprężarki śrubowe Ingersoll Rand (NIRVANA), nie pamiętam żeby były z nimi jakieś wieksze problemy, pracują bez zarzutu, są bardzo ekonomiczne. Jeśli planujesz zakup, chcesz mieć niezawodną sprężarkę i jeszcze zaoszczędzić na energii to polecam Nirvanę.

sketor

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2008, 08:41:01 am »
wiem ze firma roteks z oświęcimia wykonuje remonty spreżarek srubowych i instalacji spreżonego powietrza.Czy ktoś na tym forum zna tę firmę?

Jacenty

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2008, 06:11:13 pm »
Nie słyszałem o tej firmie, w internecie tez nic o nich nie znalazłem, nie mają nawet srony www :P
Pewnie jakaś maleńka firma, mająca niewielkie doświadczenie.Nie ryzykowałbym wykonania remontu sprężarki w tej firmie.

dolmichal

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2008, 08:55:51 am »
Witam

Ja polecić Ci mogę sklep, w którym ja dokonywałem zakupów :

www.pneumatig.eu

Super sklepik, może znajdziesz coś dla siebie !

Tomasz

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:37:16 pm »
Witam, planuje zakup nowej sprężarki śrubowej ok. 22-30 kW wyd. 4-5 m3/min ciśnienie 0.8 MPa, jakich producentów proponujecie, jakie macie doświadczenia. Przegladałem oferty i są bardzo duże różnice w cenie, z czego one wynikają, wiem ze wiele firm sprzedaje tanio produkt a następnie zdziera kasę na drogim serwisie gwarancyjnym. Czekam na wasze opinie

Szach

• Student
  • **
  • Reputacja 6
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 08:32:42 pm »
Witam

Ja polecić Ci mogę sklep, w którym ja dokonywałem zakupów :

www.pneumatig.eu

Super sklepik, może znajdziesz coś dla siebie !

;D forum mają fajne

sphinx64

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:07:22 pm »
Witam, planuje zakup nowej sprężarki śrubowej ok. 22-30 kW wyd. 4-5 m3/min ciśnienie 0.8 MPa, jakich producentów proponujecie, jakie macie doświadczenia. Przegladałem oferty i są bardzo duże różnice w cenie, z czego one wynikają, wiem ze wiele firm sprzedaje tanio produkt a następnie zdziera kasę na drogim serwisie gwarancyjnym. Czekam na wasze opinie

Zadzwoń do firmy WALTER naprawde dobre urzadzenia no i serwis to sie chwali.POLECAM NIE ZAMIENIŁ BYM NA ZADNEGO ATLASA CZY KAISERA>SERWIS K.O.

POZDRAWIAM

zacny_wuj

• Student
  • **
  • Reputacja 2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2009, 07:55:35 am »
Co to za firma ten Walter? Dotarłem do informacji, że to międzynarodowa grupa, ale nie mogę znaleźć żadnej strony tej grupy..., jedyna grupa WALTER którą znalazłem, to producent poduszkowców - www.walter-group.com, a jedyne co miało coś wspólnego ze sprężarkami to www.walter-service.com, gdzie zresztą, żadnych sprężarek w ofercie nie ma :)

Moje pytanie - z jakiego kraju pochodzą te sprężarki?
"Nowa Przeglądarka - Vivaldi!"

edi

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2009, 07:03:30 pm »
Kolego, sprężarki Walter  są produkowane na Ukrainie lub Białorusi, a  moduł śrubowy prawdopodobnie chiński lub turecki, są tanie ale nie polecam.

PNEUMA

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:36:06 am »
Zgadza się Walter to made in Białoruś

DarkFuneral

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:51:01 am »
Szczerze powiem że kiedyś strzelałem z broni pneumatycznej i będąc na zawodach na białorusi doznałem ciężkiego szoku. W życiu nie widziałem takiej inowacii technologicznej, lunety montowane na wiatrówkach "łamakach" chińskich (nie wiem jak to się nazywa - ten model broni) przebiły wszystko co mogłem sobie wyobrazić. No cóż potrzeba matką wynalazku, także może i warto zaopatrzyć się w sprzęt made in łukaszenko  ;D

p.s uwaga - jedyne ładnie ubrane dziewczyny w Grodnie to k.... - chyba że coś się zmieniło

w.kwasnicki

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
    • COMEST
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2009, 09:25:22 am »
Chcesz mieć święty spokój i zaoszczędzone pieniądze na eksploatacji - duże pieniądze, to kichnij na śrubowe i obejrzyj się za markową łopatką.