Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Sierpień 18, 2019, 04:36:49 am

Autor Wątek: Sprężarka (pompa) W3090 problem  (Przeczytany 193 razy)

Pawel.B

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Sprężarka (pompa) W3090 problem
« dnia: Maj 17, 2019, 03:21:25 am »
Na wstępie witam wszystkich  :) i liczę że może ktoś będzie w stanie mi pomóc lub naprowadzić na sposób rozwiązania mojego problemu.

Chodzi o to iż posiadam kompresor chiński z taką właśnie pompą jak napisałem w tytule i problem polega na tym że używałem kompresora do lakierowania... niestety w sprężonym powietrzu pojawił się olej więc postanowiłem wymienić pierścienie. zamówiłem dedykowane do tej pompy ale trochę się zdziwiłem jak przyszły trochę inne (stare dochodziły do siebie  "do czoła") nowe natomiast zachodziły na siebie przy łączeniu. Ale uznałem że to lepsze rozwiązanie bo pomimo zużycia nie będzie powstawała szczelina.
Po wymianie pierścieni jak i uszczelek pojawił się problem gdy sprężarka tłoczy powietrze za pierwszym razem wydmuchało mi uszczelkę pod pokrywa w komorze ssąco-wydechowej przy 6 barach (uszczelki sam dorabiałem więc pomyślałem że to moja wina) zamówiłem nowe oryginalne. Tylko że teraz przy 4 barach po wyłączeniu (obawa przed uszkodzeniem kolejnych uszczelek) koło pompy cofa się nie znacznie (około 1/5 pełnego obrotu za każdym razem, wcześniej tak nie było) nim odprężnik spuści powietrze z przewodów. nie rozumiem w czym problem...
Pompa W3090 -średnica cylindra: 3x90mm silnik 7,5kW
Poklei co sprawdzone/ zrobione:
Nowe pierścienie,
nowe uszczelki,
gładzie cylindrów bez uszkodzeń, tłoki również ok,
wymieniony olej,
odpowietrzenie skrzyni korbowej sprawne jak i zaworek,
presostat nowy
odprężnik sprawny,
brak wycieków powietrza.

dzisiaj zamówię nowy zawór zwrotny ale nie jestem pewien czy trzeba bo stary rozebrałem i wyglądał na sprawny ale chwytam się już każdej możliwości.
nie wiem o co chodzi czy to za duże ciśnienie w skrzyni korbowej to powoduje (a jeżeli tak to dlaczego się tak dzieje) czy cofające się powietrze z butli...
Czy ktoś może chodź trochę mi pomóc?? Będę wdzięczny :)