Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Grudzień 09, 2018, 08:47:23 pm

Autor Wątek: Renner RS 7,5 przegrzewa sie, wentylacja w sprężarkowni  (Przeczytany 3033 razy)

LukaszW

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Renner RS 7,5 przegrzewa sie, wentylacja w sprężarkowni
« dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:38:28 pm »
Witam,
Mam problem z wentylacją w pomieszczeniu ze sprężarką śrubową i osprzętem (butla, odwadniacz ).

Kompresor nadmiernie nagrzewa się aż do temperatury krytycznej(105C), generalnie nie wiem czy jest to problem kompresora czy wentylacji.

Pomieszczenie wygląda mniej więcej tak:

http://i.imgur.com/orNWh1D.png
Wszystkie wymiary w cm.

Ściana budynku to ta na której znajduje się otwór wlotowy powietrza, średnica ok. 35cm.
Ściana pomieszczania ze sprężarką które znajduję się w dużym garażu to ta z 2 wylotami powietrza (średnica 33cm i 40cm), znajduję się w nich wentylatory.
Wymiary kompresora (LxBxH w mm) 567x764,900. Kompresor stoi na palecie, więc jego wysokość to w sumie jakięś 100cm.

Kompresor ma wlot powietrza na dole jego prawej ściany bocznej, a wylot ciepłego powietrza znajduje się na pokrywie.
Wychodzi z tego że kompresor nie znajduje się bezpośrednio w przeciągu.

Dodaliśmy prowizoryczny kanał na ciepłe powietrze który prowadzi pod górny wentylator, jednak średnio się to sprawdza.

Dodam że gdy dolny wentylator pracuje, i zamknę drzwi to górny przestaje działać(tzn. łopatki się kręcę w jedną stronę, zatrzymują się i kręcą w drugą), gdy są otwarte drzwi to działa normalnie. Ponadto gdy górny wentylator jest wyłączony, a dolny włączony to górny samoczynnie nabiera obrotów i zaciąga powietrze do środka.

Co powinienem zrobić aby usprawnić wentylację tego pomieszczenia? Postawić kompresor wyżej? Zmienić nieco jego położenie? Zwiększyć otwór wlotowy powietrza? Usunąć któryś z wentylatorów? A może zabudować jeszcze kompresor tworząc w tym pomieszczeniu, osobne pomieszczenie na kompresor?

Jutro rozpocznę od przeczyszczenia chłodnicy z kurzu, zobaczę jak to się sprawdzi.

Liczę na odpowiedzi.

Dziękuję i pozdrawiam,
Łukasz

jahman

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Odp: Renner RS 7,5 przegrzewa sie, wentylacja w sprężarkowni
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2013, 06:31:02 pm »
Jaka jest temperatura zewnętrzna w pomieszczeniu ?? jeśli przekracza 35'C to faktycznie poprawić czerpnie i wyprowadzić powietrze wylotowe na zewnątrz. Sprawdź czy chłodnica jest gorąca może być uszkodzony termostat no i poziom oleju i czy chłodnica jest czysta - najważniejsze.

zacny_wuj

• Student
  • **
  • Reputacja 2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 03:52:55 pm »
Przyszło lato  8) i wszystko się przegrzewa. Tu Renner, tam Atlas. Globalne ocieplenie atakuje. 
"Nowa Przeglądarka - Vivaldi!"

tom.asz

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja -2
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2018, 01:38:33 pm »
polecam skontaktować się z serwisem, najlepiej takim który dojedzie na miejsce i przy okazji doradzi jakie zmiany w wentylacji pomieszczenia zrobić.  Wiem że Arbatech serwisuje sprężarki renner bo maja je też w sprzedaży.

Hook

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2018, 11:15:58 pm »
polecam skontaktować się z serwisem, najlepiej takim który dojedzie na miejsce i przy okazji doradzi jakie zmiany w wentylacji pomieszczenia zrobić.  Wiem że Arbatech serwisuje sprężarki renner bo maja je też w sprzedaży.
Myślę, że Łukasz będzie Ci ogromnie wdzięczny za ten komentarz. Zapewne po 5 latach od zadania pytania ma dalej ten sam problem.
Kiepski sposób na reklamę sobie znalazłeś.

tom.asz

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja -2
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2018, 09:58:20 am »
myślę że nie tylko Łukasz ma taki problem więc moja opinia może przydać się komuś innemu, chyba że się mylę i Łukasz jest jedynym użytkownikiem tego forum.

Hook

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2018, 04:12:43 pm »
Jaka opinia? W czym tutaj pomogłeś odkopując ten temat?
Zareklamowałeś swoją firmę (lub na zlecenie) i zaproponowałeś przyjazd serwisu. Na samą myśl sprężarka przestała się gotować.
Od razu Ci powiem byś nie bombardował każdego tematu (tak widać to), że forum dla SEO nie ma już żadnej wartości. Dlatego też tylu pozycjonerów uciekło z forum, które faktycznie jest wymarłe :)
Jak chcesz komuś pomagać to następnym razem spójrz na zdjęcie jakie zamieścił i zaproponuj rozwiązanie. Jeśli dasz radę. Wówczas Twój wpis się przyda. Widzisz dokładnie to co zobaczysz na miejscu. Z tą małą różnicą, że nie skasujesz za to pieniędzy ;)
jahman wskazał na podstawowe rzeczy, które trzeba sprawdzić i najwidoczniej wyczerpał temat, bo więcej pytań nie było.