Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Sierpień 18, 2019, 05:20:38 am

Autor Wątek: Pluje olejem z odpowietrzenia, pompa ABAC B3800B  (Przeczytany 4871 razy)

Bano

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Pluje olejem z odpowietrzenia, pompa ABAC B3800B
« dnia: Grudzień 29, 2014, 09:33:05 pm »
Po pierwsze to witam wszystkich na forum :)
A drugie to przychodzę z prośbą o pomoc gdyż mam problem z pompą ABAC B3800B http://allegro.pl/sprezarka-agregat-kompresor-pompa-abac-b3800b-i4868403320.html
Pompa bardzo pluje olejem z odpowietrzenia, do tego stopnia że ściana przy której stoi jest cała pokryta drobnymi kropelkami oleju jak i sam kompresor, na oryginalne odpowietrzenie założyłem kawałek węża długości 30-40cm jednak nawet na takiej długości kropelki dalej się pojawiają do tego bardzo szybko grzeje się głowica, jedno nabicie 0 do 8bar powoduje że nie da się jej dotknąć a cylindry są zimne co najwyżej letnie. Co może być przyczyną? Kompresor kupiłem rok temu niby po regeneracji ale zaczynam sie zastanawiać czy jest ona dobrze zrobiona bo było tak od początku. Pompa pracuje z butlą 100l i silnikiem 2.4kw lub 3kw nie wiem dokładnie, stan oleju na chwile obecną poniżej normy i nadal go wypluwa, czas napełniania do zera do 8 około 4-5min w odwadniaczu i wężach nie zauważyłem oleju.
Bede wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

PNEUMATIG

• Student
  • **
  • Reputacja 4
    • pneumatyka sklep internetowy
Odp: Pluje olejem z odpowietrzenia, pompa ABAC B3800B
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:57:37 am »
1. W pierwszej kolejności sprawdź kierunek obrotów.
2. Sprawdź zawór zwrotny (oczywiście jak sprężarka nie pracuje) czy powietrze nie cofa się ze zbiornika do pompy.

Bano

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2014, 03:49:22 pm »
Kierunek w porządku a zawór zwrotny masz na myśli ten za pompą odpowiadający za miękki start? Jak mam go sprawdzić? Jak sprężarka nie pracuje można swobodnie nią kręcić i słychać charakterystyczny dźwięk zaworków. Dodam jeszcze taką informacje że kompresor stał 2 miesiące ostatnio nieużywany przez ten czas z 8 bar ciśnienie spadło do 2 chyba całkiem nieźle jak na tak długi czas.
A swoją drogą to jak to jest przy takim okresie gdy kompresor stoi nieużywany, lepiej zostawić go nabitego czy spuścić powietrze? Głównie chodzi mi o wpływ ciśnienia na korozje zbiornika

W ogóle to muszę sprostować sprężarka to nie B3800 tylko B 2800B model z chłodnicą a silnik 2.2kw, byłem przed chwilą sprawdzić wszystko.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 04:52:21 pm wysłana przez Bano »

Hanusiak

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2015, 10:00:02 pm »
Ciśnienie nie wpływa na korozję, tylko woda, która się gromadzi w zbiorniku (używaj zaworu do spuszczania kondensatu).

Co do oleju, to niestety, ale uszczelnienia głowicy do wymiany. Zestaw naprawczy do B2800B to koszt około 350 zł.