Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czerwiec 20, 2018, 01:44:21 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - D-molka

Strony: [1]
1
Zawory i sterowanie / Odp: Regulator ciśnienia.
« dnia: Lipiec 28, 2017, 03:09:31 pm »
Owszem, istnieją. Np takie:
http://www.rectus.pl/tescom.html

2
Jak podłączysz ten filtro-reduktor i dostanie on ciśnienie to ogarniesz ;) Czekamy więc na głowicę, pierwszą zakapslowaną butelkę no i na cydr ;)
Pozdrawiam.

3
Spokojnie może być 5/8. W przypadku siłowników nie ma specjalnych wymagań co do średnicy przewodu.

Pochwal się efektami kiedy już zbudujesz tą piekielną machinę ;)

Pozdrawiam.

4
Wypadałoby wkręcić tłumiki ;)

2x 1,90 zł

5
Zacznę tym razem od końca ;)
Tak, to cudo to filtroreduktor i coś takiego w zupełności Ci wystarczy.

Jeśli chodzi o zawory to na rynku jest ich mnóstwo. Jedyne czego musisz szukać to zaworu mechanicznego 5/2 monostabilnego. Rodzaj sterowania (czy to będzie przycisk - jak na filmiku - czy dźwignia, czy pedał) nie ma większego znaczenia, wybierz wedle uznania. Możesz posiłkować się tym http://zawory.info.pl/

Wiadomo, że ciśnienie (i jednocześnie siłę) dobierzesz raczej doświadczalnie. Siłownik 32 pozwoli Ci na operowanie siłą rzędu 10 - 65 kg. Jeśli Ci to wystarczy to nie ma tematu. Jeśli uznasz, że potrzebujesz większy to skontaktuj się z producentem - bez problemu i jakichś dopłat powinni Ci zrobić większy siłownik z gwintem takim jak 32.

Dziękuję i ciesze się, że mogłem pomóc. Cydru z przyjemnością skosztuję ;)

6
To najprostszy układ, ale po kolei:

1) Ciśnienie i siłę możesz policzyć wg wzoru: siła = powierzchnia tłoka * ciśnienie, albo skorzystać z kalkulatora np. tu: http://www.pneumatig.eu/silowniki-pneumatyczne/c-h-profilowe-iso15552.html . Pamiętaj jednak, że to siła teoretyczna - rzeczywista będzie mniejsza nawet o 20%. Przy siłowniku 32 będziesz miał 200N rzeczywistej siły przy ok. 3 barach. Zastanów się czy 200N (ok 20kg) nacisku Ci wystarczy? Na filmiku użyty siłownik jest zdecydowanie większy (50 lub nawet 63).
Do regulacji ciśnienia będzie Ci potrzebny reduktor. Na twoim miejscu dołożyłbym też przed reduktorem filtr albo od razu zamiast obu małą stację przygotowania powietrza, żeby ta cała misterna konstrukcja trochę posłużyła ;) Wstawiasz je między sprężarkę a zawór.

2) Zawór sterowany przyciskiem 5/2. Do portu 1 podłączasz powietrze, porty 2 i 4 do siłownika, w porty 3 i 5 wkręcasz tłumiki (odpowietrzenie). Gotowe.

3)

7
Sprężarki / Odp: Co to za kompressor ? Ktoś wie ?
« dnia: Lipiec 11, 2016, 08:29:00 am »

8
Sprężarki / Odp: Modyfikacja pod reduktor
« dnia: Wrzesień 15, 2014, 03:26:05 pm »
Witaj,
Twój pracujący kolega nie ma racji. Oczywiście powinieneś zastosować reduktor,  możliwie jak najbliżej klucza. Sprawdź tylko jaką średnicę przewodu doprowadzającego (między reduktorem a kluczem) zaleca producent klucza. Z reguły przy kluczach 1/2" jest to 10mm, jeżeli przewód jest długi zastosuj przewód 12mm.

Pozdrawiam.

9
Sprężarki / Odp: czujnik sprężarki przewoźnej SULLAIR
« dnia: Czerwiec 18, 2014, 10:44:55 am »
Może to Ci w czymś pomoże: http://pl.scribd.com/search-documents?query=sullair. Jest tu "parę" instrukcji do sullair'ów razem ze schematami elektrycznymi. Do niektórych pełny dostęp jest niestety płatny ale są też takie, które można przejrzeć w całości. Może trafisz w swój model.
Pozdrawiam.

10
Sprężarki / Odp: czujnik sprężarki przewoźnej SULLAIR
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 01:39:57 pm »
Prawdopodobnie będzie to czujnik temperatury oleju. Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcia tego czujnika. Czy jest on gdzieś podłączony?

11
Z Twojego opisu wygląda na to, że Twój sterownik to DELCOS 1000. Znalazłem coś takiego, nie wiem na ile okaże się przydatne. Pozdrawiam.

12
Rzeczywiście ciężko znaleźć coś do tej sprężarki, ale nie ma rzeczy niemożliwych ;) Znalazłem jakąś wątpliwej estetyki instrukcję po rumuńsku :) Myślę, że z pomocą google translate sobie poradzisz :) Pozdrawiam.

Strony: [1]