Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Grudzień 09, 2018, 08:42:09 pm

Autor Wątek: Sterowanie wiertarką wielowrzecionową GOMAD  (Przeczytany 50 razy)

olekorson

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja 0
Sterowanie wiertarką wielowrzecionową GOMAD
« dnia: Listopad 11, 2018, 11:19:01 am »
Witam,

Posiadam wiertarkę wielowrzecionową GOMAD 27, ostatnio mam problemy z jej poprawnym działaniem, całość jest sterowana pneumatycznie, i chciałbym naprawić układ pneumatyczny. Pneumatyka w niej posiadała opcję automatu, ale jest to mi nie potrzebne, chciałbym uprościć układ do takiego stopnia aby zostało to w takiej formia, naciśniecie pedału ( naciśnięty nie trzymany) wyzwala siłowniki dociskowe wierconego materiału (siłowniki dociskowe trzymają materiał przez cały czas wiercenia i powrotu wrzecion, wyzwalane są jako pierwsze i odpuszczane jako ostatnie), jak materiał zostanie dociśnięty wrzeciona są dociskane do materiału, dochodzi do krańcówki która ustali głębokość, przytrzymuje chwilę, ale dosłownie pół sekundy i następuje powrót do pozycji początkowej.

Czy jest możliwość, aby ktoś mi pomógł rozrysować taki schemat i wypisał jakich zaworów potrzebuję, ponieważ jestem laikiem i nie znam nazewnictwa zaworów i tym podobnych w pneumatyce, ale myślę, że poradzę sobie w złożeniu całego układu.

Dziękuję za pomoc.